polykarbonáty lexan

Polykarbonáty Lexan - Polykarbonátové dosky

  Značkové komôrkové a plné polykarbonátové dosky Lexan od svetového lídra v spracovaní polykarbonátu SABIC Innovative Plastics.
Predajňa a sklad Košice.

Komôrkové polykarbonátové dosky Lexan™

Značková polykarbonátová doska Lexan hrúbky 4,5 mm,  6, 8, 10 mm s obojstrannou UV ochrannou voči slnečnému žiareniu v prevedení: bezfarebná - číra, bronzová -  dymová, opál - mliečna, šedá, modrá, zelená. Pevnosť - váha dosky pri hrúbke 10 mm je 1700 g / m2.

Polykarbonátové dosky zn. Lexan Thermoclear plus s 5x vnútornou štruktúrou, hrúbky 16 mm. Ich prednosťou je mimoriadna pevnosť, vynikajúce izolačné vlastnosti, obojstranná UV ochrana voči slnečnému žiareniu. Svojou tuhosťou a pevnosťou umožňujú ušetriť množstvo materiálu na podkladových konštrukciách - pri stavbe prístreškov je postačujúce rozmiestnenie kovových alebo drevených profilov s medzerami 1000 až 1050 mm. Možnosti výberu dosiek s rozmermi: šírka: 2100 a 1050 mm x rozmer po dĺžke komôrok: 1000, 1500, 2000, 2500, 3000, 3500, 4000, 5000, 6000, 7000 mm. Cena: v čírom prevedení: 19,90 € s DPH za 1 m2, v bronzovom odtieni: 21,30 € s DPH, v mliečnej farbe: 20,90 € s DPH. Dostupnosť dosiek si prosím vopred overte telefonicky alebo osobne na predajni. Dosky formátujeme na mieru, podľa požiadavky zákazníka.


Lexan Thermoclear Plus

Komôrkové - dutinkové polykarbonátové dosky Lexan Thermoclear Plus sú vyrobené z polykarbonátu. Majú výnimočné tepelnoizolačné vlastnosti. Sú vhodné na prakticky nerozbitné zasklievanie, presvetlenie a zastrešenie. 

Sú ošetrené UV ochrannou vrstvou, ktorá ich chráni proti žltnutiu a starnutiu pred slnečným žiarením. Tým si  udržujú svoju stálu pevnosť a odolnosť voči nepriaznivým vplyvom počasia - napríklad prebitiu ľadovcom. 

Polykarbonátové dosky zn. Lexan sú chránené obojstrannou UV ochrannou a preto sú vhodné pre aplikácie, kde sú obidve strany dosky vystavené slnečnému žiareniu (napríklad - deliace priečky na terasy a balkóny). Pri oblúkovom zasklievaní sa dajú ohýbať za studena. 

Rozmery dosiek v našej ponuke:

Hrúbka: 4 mm, 4,5 mm, 6 a 8 mm:

šírka 2,1 a 1,05 m x rozmer po dĺžke komôrok: 0,5 m, 1 m, 1,5 m, 2 m, 2,5 m, 3 m, 3,5 m, 4 m, 4,5 m, 5 m, 6 m, 7 m.

Hrúbka:  10 mm: 

šírka 2,1 m a 1,05 m x rozmer po dľžke komôrok: 0,5 m, 1 m, 1,5 m, 2 m, 2,5 m, 3 m, 3,5 m, 4 m, 4,5 m, 5 m, 6 m, 7 m. 

Hrúbka: 16 mm:  

šírka 2,1 m a 1,05 m x rozmer po dľžke komôrok: 1 m, 1,5 m, 2 m, 2,5 m, 3 m. 3,5 m, 4 m, 5 m, 6 m, 7 m. 

Dosky v šírke: 1,5 m, 1,49 m, 1,20 m sú na vyžiadanie objednávkou.

Dosky delíme na požadované rozmery. Po narezaní dutinkových dosiek je potrebné z komôrok odstrániť zbytky pilín.

Tepelné žiarenie slnečného svitu tlmí špeciálna pigmentová prímes obsiahnutá priamo v materiáli, z ktorého sú dosky vyrobené. Svetlozelená farba dosiek v kombinácií s IR technológiou vytvára atmosféru prírodného prostredia. Sú dostupné v hrúbke 10 a 16 mm.

Polykarbonátová doska komôrková Lexan™ Solar Control™ IR

Polykarbonátová komôrková doska so zeleným odtieňom a lepším tepelným režimom. 

Doska je prakticky nepriepustná pre UV lúče a zároveň neprepúšťa značnú časť IR lúčov, napriek tomu jej priepustnosť svetla je vysoká. 

Táto ochranná vlastnosť zabraňuje neželanému odfarbeniu citlivých materiálov umiestnených pod doskou v halách, skladoch, múzeách alebo v nákupných centrách. 

Umožňuje udržiavanie vyrovnanej klímy vnútorného prostredia a tým aj šetrí náklady na klimatizáciu. 

Plné polykarbonátové dosky Lexan

Plné polykarbonátové dosky Lexan Exell a Makrolux Solid sú vzhľadovo podobné ako sklá alebo plexisklá. Na rozdiel od nich sú vyrobené z odlišnej suroviny, preto majú aj odlišné mechanické vlastnosti. Ich najväčšou výhodou je odolnosť voči rozbitiu a prasknutiu. Pri zastrešení prístreškov sú najviac využívané v hrúbke 6 mm. Rozmery tabúľ pri hr. 6 mm: 2050 a 1025 mm x 3050 mm, 3600 mm, 4000 mm, 4600 mm, 6110 mm. Poznámka: dostupnosť rozmerov tabúľ pri jednotlivých hrúbkach dosiek si overte pred montážou podkladových konštrukcii.

Lexan Exell D

Najpoužívanejšia doska zo širokého sortimentu plných polykarbonátových dosiek s mimoriadnou odolnosťou voči nárazu, ohýbateľnosťou za studena, tvarovateľnosťou za tepla a priaznivú cenu. Je vhodná do exteriéru aj interiéru.

Je ošetrená s oboch strán UV stabilizáciou, ktorá ju chráni pred žltnutím a znehodnotením vplyvom slnečného žiarenia. 

Doska je odolná voči prebitiu ľadovcom a aj po rokoch si udržuje svoju stálu pevnosť a nerozbitnosť. V ponuke je  bezfarebná - číra, bronzová - dymová, opálová - mliečna, šedá. Hrúbky dosiek sú od 0,75 mm až  do 15 mm. Najpoužívanejšie sú v hrúbke 3, 4 a 6 mm.

Použitie: na ochranné prepážky, deliace steny, na zastrešenie rovných a oblúkových prístreškov, terás, altánkov, striech, chodieb a tunelov, rôznych otvorov, na zakrytie bazénov, na výplne zábradlí, na bezpečnostné kryty strojov, na presvetlenie priestorov, kde je potrebné dostať denné svetlo a na rôzne univerzálne použitie v stavebnom priemysle.

Lexan Exell Margard

Polykarbonátová doska do exteriéru na ploché aplikácie s vytvrdeným povrchom so zvýšenou odolnosťou proti poškrabaniu so špeciálnou obojstrannou povrchovou úpravou proti poškodeniu bežnými chemikáliami. Je vyvinutá na ochranu objektov, ktoré je potrebné zabezpečiť pred nešetrným okolím. 
Použitie: na ploché zasklievanie objektov, výkladov, okien, dverí, priečelí budov, nástupíšť a staníc verejnej dopravy, priehľadných protihlukových stien, mantinelov, výťahových šácht.

Lexan Exell D ST

Polykarbonátová doska do exteriéru s textúrovaným povrchom, ktorá ponúka zvýšenú intimitu a povrchovú odolnosť. Doska je vhodná na miesta s nešetrným zaobchádzaním, kde nie je potrebný priamy výhľad. 
Použitie: na výplne zábradlí, dverí, prepážok, na presvetlenie schodíšť a chodieb, na deliace steny, na oblúkové zasklievanie a pod. V ponuke je číra v hrúbke 4 a 6 mm.

Plný Lexan bez UV ochrany

Polykarbonátová doska technická do interiéru, bez UV ochrany. Mimoriadne odolná voči nárazu, ohýbateľná za studena a tvarovateľná za tepla. 
Použitie: na nerozbitné zasklievanie, na deliace prepážky a steny, na priehľadné a bezpečnostné kryty strojov, na húževnaté obaly. V elektrotechnike sa využíva ako izolant.

Montáž Lexanu

Po narezaní dosiek je potrebné stlačeným vzduchom alebo vysaním odstrániť nečistoty z komôrok dosiek. Na hornej a dolnej strane, kde sú otvorené komôrky je potrebné ich uzatvoriť tesniacou páskou. Komôrkové dosky sa na konštrukciu ukladajú tak, aby komôrky - dutinky boli v smere spádnice (minimálne 5°). Dosky sa na konštrukciu upevňujú prítlačnou lištou s gumovým tesnením alebo vložením do spojovacieho polykarbonátového alebo hliníkového H profilu. Minimálna hĺbka zasunutia dosky pod prítlačnú lištu by mala byť 20 mm. Pre rozťažnosť materiálu je potrebné medzi doskami dodržiavať dilatačné medzery.  Pri polykarbonátových doskách je rozťažnosť  materiálu cca 3 mm na 1 m dosky.

ZÁRUKA

Všetky polykarbonátové dosky Lexan™ majú v tomto priemyselnom odvetví jedinečnú limitovanú 10 ročnú záruku proti žltnutiu, strate priepustnosti svetla a zlomeniu. 

Kontakt: PROFILEXAN s.r.o. Južná trieda 117, Košice, mobil: 0905 406 838, tel.: 055 6986 333, email: info@profilexan.sk, web: www.profilexan.sk   

polykarbonáty lexan