Polykarbonáty Lexan

Komôrkové a plné polykarbonátové dosky značky Lexan od svetového lídra v spracovaní polykarbonátu SABIC Innovative Plastics.
Predajňa a sklad Košice.

Komôrkové polykarbonátové dosky Lexan

Značková polykarbonátová doska Lexan,  hrúbky 4,5 mm,  6, 8, 10 mm, s obojstrannou UV ochrannou voči slnečnému žiareniu, v prevedení: číra, bronzová -  dymová, šedá, opálová - mliečna, modrá. Pevnosť - váha dosky pri hrúbke 10 mm je 1700 g / m2.

Polykarbonátová doska zn. Lexan, s 5 x komôrkovou štruktúrou, hrúbky 16, 25 a 32 mm s obojstrannou UV ochrannou voči slnečnému žiareniu. Farba: číra, opál - mliečna, bronzová - dymová. Mimoriadne pevná a tvrdá doska. Váha dosky  pri hrúbke 16 mm je 2600 g / m2.

Lexan Thermoclear Plus

Komôrkové - dutinkové polykarbonátové dosky Lexan Thermoclear Plus sú vyrobené z polykarbonátu, majú výnimočné tepelno - izolačné vlastnosti a preto sú vhodné na nerozbitné zasklievanie, presvetľovanie a zastrešenie. 

Sú ošetrené UV ochrannou vrstvou, ktorá ich chráni proti zožltnutiu a starnutiu pred slnečným žiarením. Tým si  udržujú svoju stálu pevnosť a odolnosť voči nepriaznivým povetrnostným podmienkam, napríklad prebitiu ľadovcom. 

Polykarbonátové dosky zn. Lexan sú chránené obojstrannou UV ochrannou a preto sú vhodné pre aplikácie kde sú obidve strany dosky vystavené slnečnému žiareniu (napríklad-deliace priečky na terasy a balkóny). Pri oblúkovom zasklievaní sa dajú ohýbať za studena. 

Rozmery dosiek v našej ponuke:

Hrúbka: 4 mm, 4,5 mm, 6 a 8 mm:

šírka 2,1 a 1,05 m x rozmer po dĺžke komôrok: 0,5 m, 1 m, 1,5 m, 2 m, 2,5 m, 3 m, 3,5 m, 4 m, 4,5 m, 5 m, 6 m, 7 m.

Hrúbka:  10 mm: 

šírka 2,1 m a 1,05 m x rozmer po dľžke komôrok: 0,5 m, 1 m, 1,5 m, 2 m, 2,5 m, 3 m, 3,5 m, 4 m, 4,5 m, 5 m, 6 m, 7 m. 

Hrúbka: 16 mm:  

šírka 2,1 m a 1,05 m x rozmer po dľžke komôrok: 1 m, 1,5 m, 2 m, 2,5 m, 3 m. 3,5 m, 4 m, 4,5 m, 5 m, 6 m, 7 m. 

Dosky v šírke: 1,5 m, 1,49 m, 1,20 m sú na vyžiadanie objednávkou.

Dosky delíme na požadované rozmery. Po narezaní z komôrok dosiek odsávaním odstraňujeme zbytky pilín.

U nás v sklade nájdete okrem ponúkaných tabúľ aj množstvo odrezkov.

Polykarbonátová doska značky Lexan s komôrkovou štruktúrou, hrúbky 10, 16 a 25 mm s obojstrannou UV ochrannou voči slnečnému žiareniu. Farba: zelený odtieň. Pevnosť - váha dosky pri hrúbke 10 mm je 1700 g / m2, pri hrúbke 16 mm je 2600 g / m2 a pri hrúbke 25 mm / 3000 g / m2.

Lexan Thermoclear Solar Control IR

Polykarbonátová komôrková doska so zeleným odtieňom a lepším tepelným režimom. 

Doska je prakticky nepriepustná pre UV lúče a zároveň neprepúšťa značnú časť IR lúčov, napriek tomu jej priepustnosť svetla je vysoká. 

Táto ochranná vlastnosť zabraňuje neželanému odfarbeniu citlivých materiálov umiestnených pod doskou v halách, skladoch, múzeách, alebo v nákupných centrách. 

Umožňuje udržiavanie vyrovnanej klímy vnútorného prostredia a tým aj šetrí náklady na klimatizáciu. 

Plné polykarbonátové dosky Lexan

Lexan Exell D

Najpoužívanejšia doska zo širokého sortimentu plných polykarbonátových dosiek je vhodná do exteriéru aj interiéru pre jej mimoriadnu odolnosť voči nárazu, jej ohýbateľnosť za studena, tvarovateľnosť za tepla a priaznivú cenu. 

Je ošetrená s oboch strán UV stabilizáciou, ktorá ju chráni pred zožltnutím a znehodnotením vplyvom slnečného žiarenia. 

Doska je odolná voči prebitiu ľadovcom, aj po rokoch si udržuje svoju stálu pevnosť a nerozbitnosť. V ponuke je číra - bezfarebná, bronzová - dymová, biela - mliečna. Hrúbky dosiek sú od 0,75 mm až  do 15 mm. Najpoužívanejšie sú v hrúbke 4 a 6 mm.

Použitie: na ochranné prepážky, deliace steny, na prekrytie rovných a oblúkových prístreškov, chodieb a tunelov, na zakrytie bazénov, na presvetlenie priestorov, kde je potrebné dostať denné svetlo.

Lexan Exell Margard

Polykarbonátová doska do exteriéru na ploché aplikácie, s vytvrdeným povrchom, so zvýšenou odolnosťou proti poškrabaniu, so špeciálnou obojstrannou povrchovou úpravou proti poškodeniu bežnými chemikáliami a sprejerom (antigraffity). Je vyvinutá na ochranu objektov, ktoré je potrebné zabezpečiť pred nešetrným okolím. 
Použitie: na ploché zasklievanie objektov, výkladov, okien, dverí, priečelí budov, nástupíšť a staníc verejnej dopravy, priehľadných protihlukových stien, mantinelov, výťahových šácht.

Lexan Exell D ST

Polykarbonátová doska do exteriéru s textúrovaným povrchom, ktorá ponúka zvýšenú intimitu a povrchovú odolnosť. Doska je vhodná na miesta s nešetrným zaobchádzaním, kde nie je potrebný priamy výhľad. 
Použitie: na výplne zábradlí, dverí, prepážok, na presvetlenie schodíšť a chodieb, na deliace steny, na oblúkové zasklievanie a pod. V ponuke je číra v hrúbke 4 a 6 mm.

Plný Lexan bez UV ochrany

Polykarbonátová doska technická do interiéru, bez UV ochrany. Mimoriadne odolná voči nárazu, ohýbateľná za studena a tvarovateľná za tepla. 
Použitie: na nerozbitné zasklievanie, na deliace prepážky a steny, na priehľadné kryty strojov, na húževnaté obaly, v elektrotechnike sa využíva ako izolant.

Trapézové dosky

Kvalitné trapézové dosky sú vyrobené z polykarbonátu, ktorý im zaručuje extrémne vysokú odolnosť voči nárazu a prakticky nerozbiteľnosť. Nanesená UV ochrana zabraňuje zožltnutiu -  stárnutiu dosky pôsobením slnečného žiarenia a tým garantuje jej vynikajúcu odolnosť voči agresívnym povetrnostným vplyvom počasia. Pre tieto vlastnosti výrobca poskytuje na tieto dosky 10 ročnú záruku.                     

Použtie: prekrytie prístreškov, záhradných pergol, zvislých stien a pod.

Montáž Lexanu

Po narezaní dosiek je potrebné z komôrok - dutiniek stlačeným vzduchom odstrániť nečistoty. Na hornej a dolnej strane dosky, kde sú otvorené komôrky je potrebné ich uzatvoriť tesniacou páskou. Komôrkové dosky sa na koštrukciu ukladajú tak, aby komôrky - dutinky boli v smere spádnice (minimálne 5°). Dosky sa na konštrukciu prichytávajú prítlačnou lištou s gumeným tesnením, alebo vložením do spojovacieho polykarbonátového H profilu. Hľbka zasunutia do prítlačnej lišty je minimálne 20 mm. Odporúčaná dilatačná medzera medzi doskami, kvôli rozťažnosti materiálu by mala byť minimálne 3 mm na 1 m polykarbonátovej dosky.

ZÁRUKA

Všetky polykarbonátové dosky Lexan™ majú v tomto priemyselnom odvetví jedinečnú limitovanú 10 ročnú záruku proti žltnutiu, strate priepustnosti svetla a zlomeniu.