podbitie

Podbitie strechy

Obloženie Siding od výrobcu firmy Gamrat S.A. je kvalitný plastový obklad určený na podbitie striech (krovov). Podhľadový obklad Siding je perfektné riešenie pre trvalé a bezúdržbové obloženie obitia strechy (krovu). Predajňa a sklad Košice.

Charakteristika plastového podbitia Gamrat

Strešné podbitie Gamrat Siding je v dvoch variantoch - prefarbené obklady s jemnou kontúrou dreva a obklady verne imitujúce drevo, ktoré sú potiahnuté tenkou, ale odolnou vrstvou laminátu. Atraktívny povrch a prepracovaný dizajn podhľadových obkladov umožní perfektné zladenie vašich podhľadov s fasádou, odkvapovým systémom, garážovými vrátami a oknami. Systém strešných podhľadov Gamrat Siding vám ponúka estetické a praktické riešenie pre dokončenie vašej strechy, ktoré je aj zároveň cenovo dostupné. Naše podhľady nevyžadujú údržbu a natieranie. 25 ročná záruka v oblasti mechanickej pevnosti materiálu podčiarkuje ich kvalitu a spracovanie.

Farba a štruktúra plastového podbitia orech a zlatý dub

Predaj a dodanie podbitia

Predaj  a dodanie plastového podbitia mimo Košíc  realizujeme prepravnou službou na základe objednávky. Pre nacenenie a dodanie podbitia potrebujeme tieto informácie: množstvo dosiek v m2, množstvo obvodových J a spojovacích H profilov v bežných metroch, miesto dodania tovaru. Na základe týchto informácii vieme zákazníkovi zaslať  cenovú ponuku na podbitie aj s dodaním na miesto určenia. 

Rozmery dosiek a profilov plastového podbitia

Hrúbka dosky: 12 mm. Šírka: 203 mm, dľžka: 3000 mm - plocha jednej dosky je 0,609 m2. Obvodové J a spojovacíie H profily sú vyrábané v 3 m dľžkach.

Montáž plastového podbitia

Podhľadové obklady sa prichytávajú o drevenú  konštrukciu. Vzdialenosť medzi podkladovými latami by nemala byť väčšia, ako 30 cm. Väčší rozostup sa neodporúča z dôvodu možného prevesenia obkladu. Doplnkové profily sa prichytávajú v rozostupoch do 40 cm. Dosky a profily sa upevňujú pomocou skrutiek so zapustenou hlavičkou (môžu byť použité aj klince, alebo skrutky s plochou podložkou) - ideálny rozmer skrutiek je 30 x 4 mm s priemerom hlavičky 8 mm. Klince alebo skrutky nemajú zabrániť pohybu dosiek pri zmene teplôt. Pre správne zabezpečenie vetrania strechy pri obložení dosiek kolmo ku streche sa odporúča, aby sa po piatich kusoch plného obkladu vložil obklad vetrací. Pri vodorovnom obložení voči streche sa doporučuje, aby každý tretí obklad bol vetrací. Obklady sa do seba upevňujú systémom zámkov, ktoré do seba zapadajú a tvoria tým pevný a celistvý celok. Systém obloženia Siding je určený na podbitie striech, nie je určený na plochy, ktoré sú vystavené priamemu slnku. Plastové podbitie sa má skladovať vo vodorovnej polohe, pod strechou - nemá sa skladovať na miestach vystavených priamemu slnečnému žiareniu. Teplota skladovacieho priestoru nemá presiahnuť 50 °C. 

Farby plastového podbitia

Rozmery dosiek a montážných profilov plastového podbitia Gamrat

                                                  Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku:

       VÝHODY PLASTOVÉHO PODBITIA

  • čistá a suchá montáž (montáž aj pri nízkych teplotách)
  • nízka hmotnosť (nezaťaží strešnú konštrukciu)
  • atraktívne farby a vierohodný vzhľad
  • bezúdržbový systém (nevyžaduje dodatočné natieranie)
  • vysoká odolnosť proti dažďu, snehu, vlhkosti, pliesňam, hubám, hmyzu
  • zaisťuje vetranie strechy
  • vynikajúci pomer ceny a kvality
  • 25 ročná záruka v oblasti mechanickej pevnosti !
podbitie