Príslušenstvo pre montáž Lexanu

Polykarbonátové dosky Lexan™ nájdu uplatnenie v mnohých aplikáciách. Aby boli dlhodobo využité všetky ich výnimočné vlastnosti je potrebné pri ich inštalácii použiť tiež kvalitné a vhodné pomocné príslušenstvo. Predajňa a sklad Košice.

POLYKARBONÁTOVÉ PROFILY

                      H PROFILY

Spojovacie H profily sa používajú na spájanie plných a komôrkových polykarbonátových dosiek ku konštrukcii. Sú vyrobené z polykarbonátu s obojstrannou UV ochranou, ktorá ich chráni pred nepriaznivým povetrnostným podmienkam, z toho dôvodu môžu byť použité v exteriéri ako aj v interiéry. 

Rozmery H profilov pri priamom predaji zo skladu: 0,5 m, 1 m, 1,5 m, 2 m, 2,5 m, 3 m, 3,5 m, 4 m, 4,5 m, 5 m, 6 m, 7 m. Profily delíme na požadované rozmery.

                      U PROFILY

U profily sa používajú na uzavretie ukončenia dosiek. Všetky polykarbonátové profily sú ošetrené špeciálnou vrstvou, ktorá ich chráni pred UV žiarením proti ich znehodnoteniu, ktoré spôsobujú slnečné lúče. Profily si tak zachovávajú svoju farebnú stálosť a pevnosť. Môžu sa použiť v interiéri ako aj v exteriéri. 

Polykarbonátové U profily v čírom, alebo bronzovom prvedení sú v predaji  v dľžkach  1,05 a 2,1 m.

                  MONTÁŽNE PÁSKY

Montážne pásky sa používajú na uzavretie otvorených komôrok polykarbonátových dosiek. Plná páska slúži na ochranu proti vniknutiu nečistôt, prachu a vlhkosti do dutiniek dosiek. Paropriepustná páska je určená na odvetrávanie kondenzu a pary, ktorá sa tvorí v komôrkách dosky. Dôležité je použitie kvalitných pások, špeciálne na to určených. Pásku je potrebné chrániť pred vplyvom počasia vhodným F alebo U profilom.

HLINÍKOVÉ PROFILY

                PRÍTLAČNÉ LIŠTY

Hliníkové prítlačné lišty sa používajú na prichytenie polykarbonátových dosiek a sklenených tabúľ ku konštrukcii. Lišty majú po okrajoch drážky do ktorých sa zasúvajú profilované gumové tesnenia. 

Rozmery hliníkových prítlačných líšt pri priamom predaji zo skladu: 0,5 m, 1 m, 1,5 m, 2 m, 2,5 m, 3 m, 3,5 m, 4 m, 4,5 m, 5 m, 6 m, 7 m. Lišty delíme na požadované rozmery.

                      H PROFILY

Hliníkové spojovacie H profily sú určené na spájanie plných a komôrkových polykarbonátových dosiek, kde nie je zaistený pevný nosič pre spojenie dosiek.

                      F - U PROFILY

Hliníkové F profily májú odkvapový nos, ktorý slúži na odkvapnutie vody na spodnom okraji zastrešenia, alebo na prichytenie dosky k nosnej konštrukcii. U profily sú určené na uzavretie dosiek.

Rozmery hliníkových F a U profilov pri priamom predaji zo skladu: dľžky 1,05 m, 2,1 m, 3,17 m, 4,25 m, 5,25 m, 6,35 m. Iné rozmery ponúkame na vyžiadanie,  po vyskladaní menších rozmerov z dľžky 6,35 m. Profily delíme na požadované rozmery.