madlá, košice

Madlá pre panelové domy - jednoduchá a efektívna renovácia zábradlia

Plastové madlá

obnovujú funkčnosť a vzhľad opotrebovaného zábradlia v starších panelových domoch.  Ponúkame cenovo najvýhodnejší variant kvalitných madiel v podstatne nižšej cene oproti dreveným, bukovým alebo dubovým madlám. Predaj madiel mimo Košíc realizujeme doručením, formou dobierky v rámci Slovenska. Obchod a sklad Košice.

 Madlá a ich charakteristika

Plastové madlá na zábradlia schodísk do panelových domov nazývané aj ako panelákové madlá sú vyrobené zo zdravotne nezávadného, mäkčeného plastu. Madlá sa montujú na pevný nosič zábradlia. V panelových domoch postavených za socializmu sú kovové pásoviny na zábradliach šírky 30 mm a hrúbky 8 až 10 mm na ktorých sú pôvodné bakelitové alebo drevené madlá, ktoré z dôvodu poškodenia už neslúžia svojmu účelu a dajú sa nahradiť novými plastovými madlami.

 Predaj madla 

Predaj madla mimo Košíc realizujeme formou dobierky v rámci celého Slovenska. Dodacie lehoty sú pri šedej, hnedej a čiernej farbe 2 až 7 dní, pri iných farbách 7 až 14 dní. Madlá dodávame v celých kotúčoch. Dĺžka jedného kotúča je 20 m. 

Ponúkané farby madiel: čierne, šedé, hnedé. Pri objednávke madiel v dľžke 250 až 300 m: biele, zlaté, červené, modré, zelené, béžové. 

Výhody plastových madiel

  • madlo vďaka pevnému obopnutiu na zábradlí odoláva vytrhnutiu vandalmi
  • madlá - držadlá sú odolné voči poškodeniu
  • plastové madlá sa za tepla ľahko ohýbajú a tvarujú
  • PVC madla nevyžadujú žiadnu údržbu
  • madlá na zábradlia poskytujú širokú škálu farieb
  • madlá majú moderný vzhľad

Montáž madla

Okrem predaja madiel naša firma ponúka aj ich montáž v mestách: Košice, Prešov, Bardejov, Svidník, Trebišov, Vranov Nad Topľou, Michalovce, Humenné, Snina, Moldava Nad Bodvou, Rožňava, Levoča, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Poprad, prípadne v iných mestách Slovenska, na základe dohody. K vypracovaniu cenovej ponuky sú potrebné tieto informácie: farba madla, celková dĺžka madla, počet rohov na zábradlí a miesto montáže.   

Návod na montáž madla

Madlo sa pred montážou nahreje, po nahriatí sa z neho stane poddajný materiál, ktorý sa nasúva na kovovú pásovinu zábradlia. Chladnutím sa madlo samo pevne obopne okolo pásoviny. Spájanie rohov a spojov sa robí zváraním s následným mechanickým a chemickým opracovaním. Ukončenie madla môže byť oblúkové alebo rovné. Pri rovnom ukončení sa ostré hrany obrusujú. Pred montážou madla sa doporučuje z kovovej pásoviny odstrániť zvyšky po zvaroch.  

Fotogaléria plastových madiel v panelových domoch

Kontakt: PROFILEXAN s.r.o. Južná trieda 117, Košice, mobil: 0905 406 838, tel.: 055 6986 333, email: info@profilexan.sk, web: www.profilexan.sk 

madlá, košice