Madlá
pre panelové domy zlepšujúce vzhľad a funkčnosť zábradlia. Cenovo najvýhodnejší variant kvalitného madla. Predajňa a sklad Košice.

  Charakteristika madla

Madlá na zábradlie schodísk pre panelové domy nazývané aj ako panelákové madlá sú vyrobené zo zdravotne nezávadného, mäkčeného plastu - PVC. Madlá sa montujú na pevný nosič zábradlia. V starších panelových domoch vybudovaných v minulosti sú kovové pásoviny na zábradliach väčšinou v šírke 30 mm a v hrúbke 8 až 10 mm na ktorých sú pôvodné bakelitové, alebo drevené madlá, ktoré z dôvodu poškodenia už neslúžia svojmu účelu. Naša firma vám ponúka praktické a cenovo najvýhodnejšie riešenie, ktorým je výmena pôvodných madiel za nové plastové madlá.

        Cena madla za 1 m: 3,50 Eur bez DPH = 4,20 Eur s DPH.

   Predaj madla 

Predaj madla mimo Košíc realizujeme formou dobierky v rámci celého Slovenska. Dodacie lehoty sú pri šedej, hnedej a čiernej farbe 2 až 3 dni, pri iných farbách 7 až 14 dní. Madlá dodávame v celých kotúčoch. Dĺžka jedného kotúča je 20 m.

Montáž madla

Okrem predaja madiel naša firma ponúka aj ich montáž v mestách: Košice, Prešov, Bardejov, Svidník, Trebišov, Vranov Nad Topľou, Michalovce, Humenné, Snina, Moldava Nad Bodvou, Rožňava, Levoča, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Poprad, prípadne v iných mestách Slovenska na základe dohody. K vypracovaniu cenovej ponuky sú potrebné tieto informácie: farba madla, celkový počet bežných metrov madla, počet rohov na zábradlí a miesto montáže.  

Ponúkané farby madla: čierna, šedá, hnedá. Pri objednávke madiel v dľžke  250 až 300 m: biela, zlatá, červená, modrá, zelená, béžová. 

Výhody plastových  madiel

  • madlá vďaka pevnému obopnutiu na zábradlí odolávajú vytrhnutiu vandalmi
  • držadlá sú odolné voči poškodeniu
  • plastové madlá sa za tepla ľahko ohýbajú a tvarujú
  • nevyžadujú žiadnu údržbu
  • madlá na zábradlie poskytujú širokú škálu farieb
  • madlá majú moderný vzhľad     

  Návod na montáž madla

Madlo sa pred montážou nahreje. Po nahriatí sa z neho stane poddajný materiál, ktorý sa nasúva na pásovinu zábradlia. Chladnutím sa madlo samo pevne obopne okolo pásoviny. Spájanie rohov a spojov sa robí zváraním s následným mechanickým a chemickým opracovaním. Ukončenie madla môže byť oblúkové alebo rovné. Pri rovnom ukončení sa ostré hrany obrusujú. Pred montážou madla sa odporúča z kovovej pásoviny  odstrániť  zvyšky po zvaroch.