Madlá
pre panelové domy zlepšujúce vzhľad a funkčnosť zábradlia. Cenovo najvýhodnejší variant kvalitného madla. Predajňa a sklad Košice.

Madlá na predajni - mimo predajne dodanie formou dobierky

Cena madla za 1 m: 3,50 € bez DPH = 4,20 € s DPH.

Madlá a ich charakteristika

Madlá na zábradlie schodiska pre panelové domy nazývané aj ako panelákové madlá sú vyrobené zo zdravotne nezávadného, mäkčeného PVC. Madlá sa montujú na pevný nosič zábradlia - v starších panelových domoch (kovová pásovina š. 30 mm, hr. 8 až 10 mm)

Ponúkané farby madla: čierna, šedá, hnedá. Pri objednávke madla v dľžke 300 m: biela, zlatá, červená, modrá, zelená, béžová. 

Výhody plastových  madiel

  • madlá vďaka pevnému obopnutiu na zábradlí odolávajú vytrhnutiu vandalmi
  • sú odolné voči poškodeniu
  • plastové madlá sa za tepla ľahko ohýbajú a tvarujú
  • nevyžadujú žiadnu údržbu
  • madlá na zábradlie poskytujú širokú škálu farieb
  • madlá majú moderný vzhľad     

Predaj a montáž madla 

Predaj a dodanie madla mimo Košíc realizujeme formou dobierky. Dodacie lehoty sú pri šedej, hnedej a čiernej farbe 2 až 3 dni, pri iných farbách 7 až 14 dní. Madlá dodávame v celých kotúčoch. Dĺžka jedného kotúča je 20 m.

Popri predaji madiel, naša firma ponúka ich montáž. K vypracovaniu cenovej ponuky potrebujeme tieto informácie: farba madla, celkový počet bežných metrov madla, počet rohov na zábradlí a miesto montáže. 

Návod na montáž madla

Madlo sa pred montážou nahreje. Po nahriatí sa z neho stane poddajný materiál, ktorý sa nasúva na pásovinu zábradlia. Chladnutím sa madlo samo pevne obopne okolo pásoviny. Spájanie rohov a spojov sa robí zváraním a následným mechanickým a chemickým opracovaním. Ukončenie madla môže byť oblúkové alebo rovné. Pri rovnom ukončení sa ostré hrany obrusujú. Pred montážou madla sa doporučuje kovovú pásovinu zbaviť od zvyškov po zvaroch.