Madlá
MS Madla z plastu pre panelové domy obnovujúce funkčnosť a vzhľad starého zábradlia. Cenovo najvýhodnejší variant kvalitných madiel. Predajňa a sklad Košice. Predaj madiel mimo Košíc realizujeme doručením - formou dobierky v rámci celého Slovenska.

 Madlá a ich charakteristika

Plastové madlá na zábradlia schodisk do panelových domov nazývané aj ako panelákové madlá sú vyrobené zo zdravotne nezávadného, mäkčeného plastu - PVC. Madlá sa montujú na pevný nosič zábradlia. V starších panelových domoch sú kovové pásoviny na zábradliach väčšinou v šírke 30 mm a v hrúbke 8 až 10 mm na ktorých sú pôvodné bakelitové, alebo drevené madlá, ktoré z dôvodu poškodenia už neslúžia svojmu účelu a dajú sa nahradiť novými plastovými madlami. Nové madlá obnovujú funkčnosť a vzhľad starého zábradlia.

 Predaj madla 

Predaj madla mimo Košíc realizujeme formou dobierky v rámci celého Slovenska. Dodacie lehoty sú pri šedej, hnedej a čiernej farbe 2 až 3 dni, pri iných farbách 7 až 14 dní. Madlá dodávame v celých kotúčoch. Dĺžka jedného kotúča je 20 m. 

Ponúkané farby madla: čierna, šedá, hnedá. Pri objednávke madiel v dľžke 250 až 300 m: biela, zlatá, červená, modrá, zelená, béžová. 

Montáž madla

Okrem predaja madiel naša firma ponúka aj ich montáž v mestách: Košice, Prešov, Bardejov, Svidník, Trebišov, Vranov Nad Topľou, Michalovce, Humenné, Snina, Moldava Nad Bodvou, Rožňava, Levoča, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Poprad, prípadne v iných mestách Slovenska na základe dohody. K vypracovaniu cenovej ponuky sú potrebné tieto informácie: farba madla, celkový počet bežných metrov madla, počet rohov na zábradlí a miesto montáže.   

Návod na montáž madla

Madlo sa pred montážou nahreje. Po nahriatí sa z neho stane poddajný materiál, ktorý sa nasúva na pásovinu zábradlia. Chladnutím sa madlo samo pevne obopne okolo pásoviny. Spájanie rohov a spojov sa robí zváraním s následným mechanickým a chemickým opracovaním. Ukončenie madla môže byť oblúkové alebo rovné. Pri rovnom ukončení sa ostré hrany obrusujú. Pred montážou madla sa doporučuje z kovovej pásoviny odstrániť zvyšky po zvaroch.  

Výhody plastových madiel

  • madlo vďaka pevnému obopnutiu na zábradlí odoláva vytrhnutiu vandalmi
  • držadlá sú odolné voči poškodeniu
  • plastové madlá sa za tepla ľahko ohýbajú a tvarujú
  • nevyžadujú žiadnu údržbu
  • madlá na zábradlie poskytujú širokú škálu farieb
  • madlá majú moderný vzhľad